На нашій кафедрі закуплене нове наукове обладнання. Це вимірювальний комплекс на основі багатокомпонентного датчика для вимірювання сили MCS10. Їм можна виміряти сили на трьох осях (x, y, z). До датчика під’єднуються окремі підсилювачі сигналу, дані з яких можливо надсилати з високою швидкістю на персональний комп’ютер. Клас захисту IP67 дозволяє використовувати датчик у зоні різання з мастильно-охолоджувальними рідинами. Він має мінімальні перехресні перешкоди між каналами. За допомогою датчика будуть проводитись експерименти по різанню металів, по діагностиці технологічних процесів.

Також був придбаний ударний молоток з датчиком сили. В молоток вбудована система усунення коливань на резонансній частоті самого молотка. Датчик сили забезпечує вимірювання амплітуди та частоти удару, який передається досліджуваному об’єкту. Акселерометри використовуються разом з молотком для вимірювання структурної реакції об’єкта, яка виникає внаслідок удару молотка. Різні наконечники дозволяють адаптувати енергію імпульсу сили відповідно до вимог предмета, що перевіряється.

Обладнання закуплене на кошти гранту Джина Хааса.

І хоча в основному на цьому обладнанні планується проводити дисертаційні експерименти, ми запрошуємо за бажанням і студентів до освоєння цієї техніки. Студенти можуть працювати з обладнанням під наглядом своїх керівників або лаборантів.