Курси програмування верстатів з ЧПК
Всеукраїнська студентська олімпіада з дисципліни «Програмування обробки на верстатах з ЧПК» - 2019
Відкриття центру відбулось 26 травня 2011 року на базі кафедри Технології машинобудування Механіко-машинобудівного інституту НТУУ “КПІ”. Що зробило можливим наочно демонструвати студентам можливості сучасних верстатів з ЧПК, а також впровадити новий сучасний курс програмування верстатів з ЧПК, що в свою чергу допомогло значно розширити перелік навичок випускників інституту, а також забезпечити промисловий ринок України спеціалістами високого класу.
Навчально-тренінговий центр був створений спільними зусиллями ДП Абпланалп Україна і кафедри Технології машинобудування, що є унікальним прикладом розуміння необхідності співпраці промисловості і вищої школи в напрямку підготовки сучасних фахівців машинобудівного комплексу України.
У церемонії відкриття Центру взяли участь ректор М.З. Згуровський, заступник міністра промислової політики України В.О. Немилостивий, генеральний директор Абпланалп Україна М.В. Скрипник, виконавчий директор HAAS Європа Пітер Зеєрхут, директор з продажу HAAS Європа Алан Рейнвуд, віце-президент Абпланалп Консалтинг Войтек Ратинський, представники 18 підприємств України а також директор ММІ М.І.Бобир, завідувач кафедри технології машинобудування Петраков Ю.В., завідувачі випускових кафедр ММІ, викладачі і студенти.
За роки існування спільного центру технічного підготовки, сотні студентів засвоїли навички управління, наладки та програмування сучасних верстатів з ЧПК, база верстатів та комп’ютерів у навчальному центрі постійно оновлюється, задля задоволення вимог сучасності, адже нові технічні рішення та програмне забезпечення оновлюються щорічно. Саме тому навчальний центр потребує найсучаснішого обладнання, засвоївши яке випускники інституту та курсів центру технічної освіти, можуть впевнено працювати на промисловому обладнанні безпосередньо на виробництвах України. У 2019 році клас було оновлено сучасними комп’ютерами для проведення занять з курсу Автоматизовані системи програмування верстатів з ЧПК, впродовж якого студенти засвоюють навички використання сучасних CAM (Computer-aided manufacturing) систем.
Серед останнього, наш навчальний клас було оновлено новим верстатом з ЧПК HAAS DesktopMill, який має дуже малий формфактор, розміщується безпосередньо в навчальному класі, має захисний кожух та повністю інтегрований з промисловою стійкою HAAS. Такий верстат дозволяє абсолютно безпечно проводити демонстрацію роботи, відпрацьовувати управляючі програми а також проводити невеликі дослідження.
Також до переваг такого верстату в навчальних цілях можна віднести те, що при роботі студент може відслідковувати усі рухи верстату та швидко реагувати на будь які зміни, в т.ч. вчасно зупинити роботу верстату за потреби. Окрім іншого верстат має систему макропрограмування, можливість підключення до інтернет мережі як провідної так і безпровідної, а також можливість віддаленого управління.
Звісно що окрім навчального класу оновлюється і лабораторія спільного центру. На даний момент у приміщенні лабораторії розміщено верстати:
- Вертикально фрезерний верстат HAAS VM3, призначений для обробки прес форм та складнопрофільних деталей з твердих матеріалів.
- Вертикально фрезерний верстат HAAS TM0P, невеликий промисловий верстат орієнтований на обробку різних матеріалів, в переважній більшості кольорові метали, алюмінієві сплави та м’які сталі.
- Багатоцільовий обробний центр HAAS UMC500, п’яти осьовий фрезерний центр, для обробки складнопрофільних деталей, з різноманітних матеріалів, має повноцінний обертовий стіл, що дозволяє обробити деталі будь якої складності з однієї установки.
- Прутковий автомат від швейцарської компанії TORNOS, для серійного виробництва деталей.
Завдяки ефективній співпраці з Абпланалп Україна, кафедра Технології машинобудування НН ММІ КПІ ім. Ігоря Сікорського, може навчати та випускати спеціалістів високого класу, що можуть повністю задовільнити вимоги та подолати виклики сучасної промисловості України.