04 квітня команда, в якій приймають участь студенти, аспіранти і викладачі нашої кафедри представила проект вітрогенератора на Міжнародному змаганні 2024 Sustainable Composites Design Competition, що організованого American Society for Composites. Сама заявка була подана 15 травня і містила в себе опис розробки, кресленики, результати експериментів та висновки англійською мовою.

Суть проєкту полягає у конструкції вітрогенератора, основні деталі якого виготовляються з перероблених композитів, а саме з рубленого вуглецевого волокна. Спроєктований вітрогенератор важить 19,8 кг і може використовуватись з метою забезпечення електроенергією після катастроф, таких як пожежі, повені, міграція, громадянські заворушення або війна, що є дуже актуальним для України в наші дні. Проєкт отримав позитивну оцінку у судівської команди.

Усі композитні зразки і пресформи виконувались у нас на кафедрі в лабораторії 101 -18. Процеси виконував студент Ілля Іванченко за сприяння викладачів Володимира Коренькова і Юлії Лашиної.

Учасники змагань мали можливість не лише представити свої ідеї і обговорити їх з фахівцями в галузі композитів, але й переглянути розробки інших команд з різних університетів США, а також Німеччини та Бразилії.

Чотири місяці команда працювала над конструкцією вітрогенератора з перероблених композитів, розрахунками параметрів турбіни, розрахунками на міцність, технологіями виготовлення виробу та розрахунками його собівартості, ринкової  привабливості та вуглецевого сліду від розроблених технологій.

Від нашої кафедри у проекті приймали участь:

• Артур Мигович – капітан команди, аспірант;
  • Ілля Іванченко – студент (магістр).

Дякуємо за підтримку команди викладачам:

• Володимир Кореньков – к.т.н. доцент;
  • Юлія Лашина – к.т.н., доц.

Вже 15 червня результати змагання будуть повідомлені учасникам. Щиро вітаємо нашу команду із завершенням проєкту і бажаємо здобути перемогу!