Сьогодні реалізація складних виробничих задач можлива лише завдяки впровадженню ефективних технологічних процесів і високотехнологічного металообробного обладнання. За останні 30 років спостерігається тенденція до виготовлення свердлильно-фрезерно-розточувальних верстатів із числовим програмним керуванням, серед яких основну частину займають обробні центри вертикального компонування, що дозволяють реалізувати багатокоординатне оброблення деталей. У роботі «Геометричне моделювання процесу складання вертикально-фрезерного верстата», що була представлена на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2020/2021 н.р. (секція «Інженерна та комп‘ютерна графіка») запропонована модель настільного вертикально-фрезерного верстата.

Автори роботи, студент кафедри «Технології машинобудування» НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського» Дмитро Пірогов та студент кафедри «Технологія машинобудування, верстати та інструменти» СумДУ Максим Беседін, запропонували структуру та компонувальне рішення для виготовлення вертикально-фрезерних верстатів із додатковою віссю обертання, на основі чого методами геометричного моделювання розроблено просторову модель верстата, яка врахувала усі структурні елементи та їх взаємозв’язки між ними, а також розроблено технологічні схеми складання окремих вузлів та верстата в цілому. За результатами захисту роботи, що відбулося в режимі онлайн, галузева конкурсна комісія відзначила роботу як одну з найкращих, а автори роботи отримали дипломи ІІ ступеня. Керівники роботи – проф. Віталій Іванов (СумДУ) та проф. Борис Воронцов (НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського»).

Дмитро Пірогов

Вітаємо студентів і їх керівників! Студентську наукову роботу виконано у рамках виконання міжнародного гранту «Gene Haas Foundation Scholarships», що фінансується Фондом Джина Хааса (США).

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *