З нагоди 125-річчя заснування Київського політехнічного інституту нині Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського” наша кафедра відзначена пам’ятною нагородою.

КПІ з самого початку проводив підготовку інженерних кадрів по напрямку технології машинобудування і металообробних верстатах. А 1930 році була сформована кафедра “Обробка металів різанням”, якій було доручене методичне керівництво підготовкою інженерів-механіків по спеціальності “Технологія машинобудування”. В 1937 році кафедра була перейменована в кафедру “Технологія машинобудування і теорія різання” (скорочено “Технологія машинобудування”), що пов’язане з виділенням з її складу кафедри верстатів (1935 рік) і кафедри організації виробництва (1936 рік). Більш докладно ви можете прочитати Історія кафедри на нашому сайту.

Відзнака виконана у вигляді медалі з нейзильберу, над якою працювали художник Бєляєв Сергій та скульптори Атаманчук Володимир і Дем’яненко Володимир. Вона відкарбована на Банкнотно-монетному дворі Національного банку України.