Кафедра технології машинобудування!
Механіко-машинобудівний інститут
Національний Технічний Університет України 'Київський Політехнічний Інститут ім. Ігоря Сікорського'

Завдяки ініціативі одного із найбільших світових виробників верстатів - компанії Haas Automation у світі реалізується програма співробітництва навчальних закладів та альянсу партнерів у сфері технологій ЧПК. За період роботи програми у Європі було відктрито більш ніж 45 нових повністю обладнаних навчальних технічних центрів (HTEC), які обслуговуються незалежними місцевими представництвами компанії Haas - Haas Factory Outlet (HFO). НТЦ НТУУ "КПІ" - HAAS обслуговується українським HFO (підрозділом компанії «Абпланалп Україна»).

Абпланалп Україна обрала Національний технічний Університет України „Київський політехнічний інститут" як ідеальне місце для демонстрації технологічних рішень. На базі кафедри технології машинобудування створений навчально-тренінговий центр НТУУ "КПІ" - HAAS, оснащений найсучаснішим обладнанням з числовим програмним управлінням (ЧПУ) - оброблювальними центрами всесвітньо відомої фірми HAAS. Широкий модельний ряд верстатів HAAS у навчально-тренінговому центрі представляють дві моделямі: токарний верстат з ЧПУ моделі ST-20 та фрезерний верстат з ЧПУ моделі VF-3.

Навчання відбувається за схемою: проектування деталі у 3D CAD системі – проектування управляючої програми в CAM системі – виготовлення на верстаті з ЧПУ. Студенти кафедри мають можливість пройти підготовку з управління і програмування таких верстатів та отримати відповідний сертифікат.

Завдяки унікальному співробітництву з «Абпланалп Україна» і Haas Automation Національний технічний Університет України „Київський політехнічний інститут" пропонує сучасну і перспективну освіту для технологій ЧПУ.

токарний верстат з ЧПУ моделі ST-20

фрезерний верстат з ЧПУ моделі VF-3